psyhologicheskoje-ozhirenijeUK  (RU ⇓)

Чому Жак Морон назвав саме так цей вид ожирінням, я не знаю.

Адже, за  великим рахунком,  всі види  ожиріння  так чи інакше  пов’язані з  психікою (  за винятком  гіпофізарного).

До речі,  зовнішні прояви  великого психологічного ожиріння дуже схожі з   проявами  гіпофізарного.  Але  це дві суттєво різні проблеми.  При ожирінні гіпофізарному порушується робота мозку, що призводить до страшного апетиту, який неможливо задовольнити. Крім того,  з гіпофізарним  крім  ваги спостерігається  досить яскрава та богатоманітна симптоматика, яка обов’язково приводить людину до лікаря.

Отже, при психологічному ожирінні жиром  покриваються всі частини тіла — обличчя, шия, груди, живіт, стегна, сідниці …

 ПРИЧИНИ психологічного ожиріння:

Психологічні:  як шокова подія, так і безліч дрібних неприємностей, з якими людина не має навичок справлятися. Чим далі, тим складніше вибратися з проблем, в які потрапляє людина з психологічних причин: поведінкові помилки, загострені (або практично не розвинені) певні здібності, травмуючий досвід.  Ці психологічні причини  спочатку запускають процес  тривалої і стійкої перебудови організму, в результаті якої людина:

  1. дозволяє собі використовувати їжу як спосіб компенсації життєвих труднощів.
  2. Само по собі переїдання і зайва вага викликає масу почуттів провини і самовідкидання. Іноді заперечень: «Я весь час думала, що виглядаю нормально, поки подруга, яка терпіти не витримала, не сказала мені, що я некрасива …»
  3. Переїдання і постійний стрес додають  новий  виток метаболічної перебудови і новий кортизол.

Часто цей вид ожиріння  супроводжується булімією.

ЩО РОБИТИ з психологічним ожирінням:

Терміново зверніться до фахівця для лікування булімії  (якщо така є).

Максимально опрацюйте психологічні причини.  Це терапевтичні групи та індивідуальна психотерапія.  При цьому типі ожиріння це основа підходу.

Знимить  одержимість їжею,  максимально наповнивши сфери життя відповідно до моделі балансу (якщо не знаєте як, запрошую до групи).

Подолання стрессу — це архіважливо.  Покі розбираєтеся з його підставами — просто «вимивайте» наслідки з организму (це можливо безоплатно у групі — запрошую)

І звичайно, повернути чутливість організму до інсуліну за рахунок правильного харчування — збільшення інтервалів між прийомами їжі, зменшення продуктів, що містять глюкозу.

Успіхів!!!

RU

«Большое психологическое ожирение»

Почему именно так Жак Морон назвал этот тип ожирения, я не знаю. Ведь по большому счету все виды ожирения так или иначе связаны с психикой (за исключением гипофизарного).

Кстати, внешние проявления  большго психологического ожирения  очень похоже на проявления гипофизарного. Но єто две существенно разніе проблемы.  При гипофизарном ожирении нарушена функция мозга, что ведет к жуткому апетиту, который невозможно утолить. Кроме того,  при гипофизарном присутсвует  достаточно яркая обширная симптоматика помимо веса, которая обязательно приводит человека к врачу.

Итак, при психологическом ожирении жир  охватывает все части тела – лицо, шею, грудную клетку, живот, бедра, ягодицы…

 ПРИЧИНЫ большого психологического ожирения:

Психологические: как шоковое событие, так и много мелких неурядиц, с которыми человек не имеет навыков справиться. Чем дальше – тем сложнее выбираться из проблем, в которые человек попадает по психологическим причинам:  поведенческим ошибкам,  обостренной (или практически не развитой) некой  способности, травматическому опыту. Эти психологические причины  запускают изначально процесс долгой и стойкой перестройки организма, в результате которой человек:

  1. Позволяет себе пользоваться едой, как способом компенсировать сложности жизни.
  2. Само по себе переедание и лишний вес вызывает много переживаний вины и неприятия себя. Иногда отрицания: «я все думала, что выгляжу нормально, пока мне не сказала не выдержавшая подруга, что я уродлива…»
  3. Переедание и постоянный стресс добавляют новый виток перестройки обмена веществ и новый кортизол.

Нередко такой тип ожирения  сопровождается булимией.

ЧТО ДЕЛАТЬ при большом психологическом ожирении:

Срочно обратиться к специалисту для лечения булимии (если такая есть).

Максимально проработать психологические причины. Это и терапевтические группы, и индивидуальная психотерапия. При данном виде ожирения – это основа подхода.

Снять зацикленность на  еде  максимально расширив наполнение сфер жизни по Модели Баланса.

Ну и конечно же возвращать чувствительность организма к инсулину за счет правильного питания – увеличения интервалов между приемами пищи, снижением продуктов, содержащих глюкозу.

 

Leave a Comment