«Межовий розлад особистості — це психологічний еквівалент опіку третього ступеня. У таких людей просто немає «емоційної шкіри». навіть найменший дотик або рух може викликати важке страждання».
Марша Лінехан  — американський психолог, фахівець із прикордонних розладів особистості, суїцидальної поведінки та зловживання алкоголем і наркотиками. авторка діалектичної поведінкової терапії.

На МРО страждає в середньому 2,7-5,9% людей.

10 % амбулаторних і 20 % стаціонарних пацієнтів психіатрів мають діагноз МРО
60-70% пацієнтів (МРО) здійснюють спроби самогубства.
75% пацієнтів — «парасуїцид» (несмертельне умисне самоушкодження)
Висока імпульсивність, несподівані зміни в поведінці з раціональної до ірраціональної, величезна потреба в іншому, але абсолютне невміння будувати стосунки. І багато агресивності.
Тривалий час ці пацієнти вважалися невиліковними. Однак з’явилися методи психотерапії, які вивчають цей стан і дають хороші прогнози. Наприклад, метод лікування, що ґрунтується на менталізації П. Фонагі та Е. Бейтмана.
Але хочу донести головне і страшне:

Метод довів, що на виникнення МРО  впливає емоційний контакт мати — дитина.

Те, як мама ставиться в ранньому дитинстві до емоцій дитини визначає, як буде розвиватися префронтальна кора головного мозку дитини.
А вона відповідає за:
— здатність виявляти конфліктні думки,
— прогнозувати майбутні наслідки поточних дій (хороші та погані, хороші та ще кращі, однакові та відмінні),
— прогнозувати результати, очікування, що ґрунтуються на діях, — соціальний «контроль» (здатність пригнічувати переконання, що можуть призвести до соціально неприйнятних результатів).
«Розуміння нами інших людей критично залежить від того, наскільки адекватно в нашому власному дитинстві дорослий, який турбувався, був уважним і безпечним, розумів наші власні стани психіки.
Найважливіша першопричина збоїв у здатності менталізувати — це психологічна травма в ранньому дитинстві.»

Leave a Comment