Листопад 2013 року. 32-річний Ніколас Меволі лежить на спині на поверхні океану, глибоко вдихаючи повітря, насичуючи кров киснем. Потім з легким сплеском він опускається під воду і починає занурення у Блакитну Діру Діна – глибоку карстову вирву на Багамах. Меволі має намір пірнути на глибину понад 70 метрів на одному вдиху.

Всім відомо, що нестача кисню може призвести до загибелі, але не всі пам’ятають, що зростання концентрації вуглекислого газу не менш небезпечне. Якщо організм не може позбутися вуглекислоти через легені, то починає зростати її концентрація в крові. За цим можуть йти дезорієнтація і м’язові спазми, прискорене серцебиття і, можливо, непритомність і смерть.

Ніколас Меволі виринув на поверхню через три з половиною хвилини після занурення, досягнувши рекордної глибини 72 метри. Майже відразу він знепритомнів і, незважаючи на надану на місці медичну допомогу, незабаром помер. Його смерть назавжди залишиться нагадуванням про те, якими небезпеками загрожує життя на межі людських можливостей.

Навіщо люди так завзято виходять на межу людських здібностей? Чи вірніше, намагаються зробити неможливе?

Так, людство штурмує два рубежі – космос та глибини океану. Обидва – безповітряні.

Але чи ні є якісне життя тут у цьому світі привабливіше? Чи не є спроби стати тим, ким ми не є втечею від завдання зрозуміти хто ми є, і стати кращими?

«Все є отрута, всі є ліки» – казали давні.

Ігри з диханням можуть вбити. Але усвідомлене управління диханням творить чудеса.

Саме тому, що критичні затримки дихання загрожують такими наслідками, мозок дуже уважно ставиться до них. І не чекаючи серйозних наслідків починає ретельне сканування органів та систем організму.

Правильна затримка дихання, наприклад, на видиху змінює циркуляцію крові, підвищує температуру тіла, обмін речовин і потовиділення, зменшує частоту серцевих скорочень (ЧСС), покращує розумову діяльність, інтуїцію, травлення, роботу залоз внутрішньої секреції та нервової системи.

Наступного разу напишу чому так відбувається.

Статті на тему дихання ви завжди можете знайти в моєму обліковому записі  на ФБ з хештегу #не_хлібом_єдиним

Якщо є бажання дихати зараді життя –  прошу  до групи! Дихаємо два раза на тиждень. Безоплатно!

Leave a Comment