Вдовий горб… Холка…
Сьогодні медицина пропонує лікування цієї проблеми як ортопедичної. Масаж. Однак, ще ніхто з його допомогою цього дефекту не позбувся. Оскільки вона не зовсім ортопедична.
Наші м’язи обов’язкоholkaво реагують на стрес. У м’язів у цій ділянці шиї особливе завдання — захистити мега важливу частину мозку, що відповідає за серцебиття і дихання. Тому рефлекторно на загрозу ми піднімаємо плечі і втягуємо голову. Але для збереження контакту з реальністю подаємо шию трохи вперед.
У нормі, цей стан має бути не довгим і повернення у вихідну відбувається після усунення загрози. Але загрози стали більше інформаційні, тобто з них практично немає повернення… А з віком знижується здатність до повернення в нормальний стан і від реальних загроз. А вони наростають. Ідуть близькі, погіршується здоров’я, виникають труднощі життя, які дедалі складніше подолати. Цікаво, але в дуже багатих або великих пофігістів…холки немає!
Безумовно, важливо бачити в цій проблемі й інші складові — гаджети, неправильна поза під час навчання, роботи за столом. Можливо травма.
Але якщо виключені всі інші причини, і нічого не допомагає — говоримо про психосоматику. А її хитрість у тому, що зв’язок м’язів і кори мозку, що обробляє якусь загрозу, може зберігатися роками. І саме цей зв’язок забезпечує постійне повернення в стан безпричинного страху. А він знову підтягує м’язи. Оскільки занадто довга поза такого типу сильно перевантажує 7-й шийний хребець, неминуче він зміцнює себе за рахунок створення фіброзного кільця. Плюс набряк. Ось і маємо некрасиву «шишку».
Як і за всіх психосоматичних проблем підхід тільки комплексний — і тіло, і психіка.

Leave a Comment